Musíte někde vyplnit číslo, ale nechcete, aby vás otravovali?

Data mají v dnešní době obrovskou cenu. Proto se je snaží sbírat každý v co největším rozsahu a co nejvíce je využívat.

Říkáte si, stejně jako já, proč bych měl kvůli spočítání pojištění auta na webu vyplňovat své telefonní číslo?

Chci jen naklikat, vidět částku - ne aby mi někdo volal a po roce od kalkulace mě spamoval smskami, že pro mě může mít lepší nabídku.

Nejsem blb, a pokud mě něco zajímá, umím si to buď najít, nebo se sám zeptám. Možná vám teď příjde, že řeším malichernosti, ale právě jedna malichernost vedle druhé otravuje život nejvíc.

Dříve jsem problém, kdy jsem reagoval na deset inzerátů s dotazem, jestli má daný produkt nějakou vlastnost, a zpět mi volalo 7 lidí, aby mi řekli, že ji nemá, řešil tím, že jsem do formulářů vyžadujících telefon začal vyplňovat nesmyslná čísla - určitě to znáte, +420 111111111

Jenže, ti chytřejší telefonní čísla validují, a vyplněné neplatné číslo odmítnou. Kdekoho tam napadne vložit místo toho třeba 775123456, ale to se mi taky vůbec nelíbí. Představa, že mě otravuje někdo telefonem, protože tam někdo náhodně vyplnil zrovna moje krásné číslo, to je snad ještě horší, než aby otravovali mě.

Já ale vymyslel řešení, a tím je nevolací linka. Stačí použít moje číslo 228227638. Ze zahraničí s předvolbou +420.

Jak to funguje? U skvělého VOIP providera odorik.cz (rád jim udělám reklamu, využíváme je snad 10 let, a jsou prostě skvělí) jsem vytvořil telefonní linku, která po pár zazvoněních příjme hovor, a poví krásnou zprávu.

Zkuste to, stačí zavolat na 228227638, za normální, běžnou sazbu, není to žádný fake.

Co si od toho slibuji?

  • Nebudu nikomu škodit tím, že náhodou trefím jeho číslo, když vyplním něco náhodného.
  • Pár notorických volačů se třeba dovtípí, že mohou někoho otravovat. Nebo si to přečtou následně na tomto webu.
  • Nebude každý hned googlit moje číslo, protože jsem vyplnil zjevně neplatné +420 111111111, a po poslechnutí zprávy na této lince třeba radši odpoví na email.

Máte nějaký nápad, jak to celé zdokonalit? Rozšířit? Budu rád za každý tip, radu, nápad, který mi napíšete.